Home » Rreth Nesh
 
 
 
 

Sign-A-Rama Shqipėri ėshtė francizė e kompanisė amerikane mė tė madhe nė botė tė shenjave. Si e tillė Sign-A-Rama Shqipėri i ofron tregut shqiptar cilėsi mjaft tė lartė produkti tė shoqėruar me shėrbimet mė tė mira, tė gjitha kėto me cmime mjaft tė arsyeshme.

Duke u udhėhequr nga teoritė moderne tė marketingut tė Kotler, Sign-A-Rama synon tė pėrshtasė produktet e saj sipas kėrkesave tė cdo tregu vendas, ti pėrmirėsojė vazhdimisht produktet e shėrbimet, tė udhėhiqet nga idetė inovatore, tė hyjė nė tregje tė reja qė tregojnė rritje te vazhdueshme dhe tė tejkalojė vazhdimisht cdo pritshmėri tė klientėve pėr produktet dhe shėrbimet e saj.

Bedri Buzi
Manaxher i pėrgjithshėm/Partner

Sign-A-Rama ėshtė kompania mė e madhe franchising e shenjave dhe produkteve tė tjera promocionale tė lidhura me to. E krijuar mė 1986 nė SHBA, ajo ėshtė tashmė prezente nė 50 vende me rreth 850 dyqane nė tė gjithė botėn, gjė qė e ka bėrė tė cilėsohet pėr 8 vjet me radhė nga “Entrepreneur Magazine” si kompania nr.1 nė botė franchising e shenjave. Ēdo dyqan i Sign-A-Rama-s zotėrohet dhe menaxhohet individualisht, duke ofruar njė cikėl tė plotė shėrbimi shenjash tė realizuara me teknologjinė mė tė fundit dhe lėndėn e parė mė cilėsore.

Dyqani i parė Sign-A-Rama u hap nė vitin 1986 nga Ray dhe Roy Titus, nė Farmingdale, New York, dhe brenda njė viti u hapėn edhe dyqane tė tjera nė North Palm Beach.

Nisur nga suksesi i dyqaneve dhe suksesi i mėparshėm nė franciza i krijuesve, nė fund tė vitit 1987 Sign-A-Rama filloi tė ofronte mundėsitė e para francizing.