Home » Rreth Nesh » Pak Histori
 
 
 
 

1986
Lindi SIGN-A-RAMA! Hapet dyqani u parė nė Farmingdale, New York, SHBA

1987
SIGN-A-RAMA fillon francizing sė pari nė Hicksville New-York dhe Bohemia New York.

1988
Hapet dyqani i 50-tė nė Kaliforni.
Hapen zyrat rajonale nė Boston, Washington, D.C., Philadelphia, Atlanta, dhe San Francisco.

1990
SIGN-A-RAMA bėn pjesė nė 500 kompanitė mė tė mira tė francizing-ut nė botė tė pėrcaktuar nga “Entrepreneur Magazine”.
Hapet dyqani i 100-tė i SIGN-A-RAMA-s

1991
SIGN-A-RAMA krijon “Speedy Price”, softi i parė i kompjuterizuar pėr llogaritjen e ēmimeve nė industrinė e shenjave.

1994
Hapet dyqani i 200-tė.
SIGN-A-RAMA jep Master Francizing dhe hap dyqanin e parė ndėrkombėtar nė Republikėn Domenikane.

1995
SIGN-A-RAMA krijon faqen elektronike tė korporatės www.signarama.com
SIGN-A-RAMA hap zyrė rajonale dhe dyqanin e parė nė Kanada.

1996
SIGN-A-RAMA organizon takimet e para tė pronarėve tė francizing-ut nė Orlando dhe Los Angeles.
Hapet dyqani i 300-tė.
Hapen zyra rajonale mbėshtetėse nė Detroit, Toronto, dhe Vancouver.

1997
SIGN-A-RAMA organizon ekspozitėn e saj tė parė “World Expo” nė Las Vegas.
SIGN-A-RAMA bėn pjesė nė 100 kompanitė mė tė mira tė francizave nė botė tė pėrcaktuara nga “Entrepreneur Magazine”.
SIGN-A-RAMA hap zyra tė korporatės nė Australi dhe Angli.
SIGN-A-RAMA jep licencėn master pėr Zelandėn e re dhe Panamanė.

1998
Hapet dyqani i 400-tė.
SIGN-A-RAMA organizon takimin e pronarėve tė francizave nė Australi.

1999
Hapet dyqani i parė nė Azi, ai i Pekinit.
SIGN-A-RAMA organizon ekspozitėn e dytė botėrore nė Las Vegas.
SIGN-A-RAMA jep licencėn master pėr Afrikėn e Jugut.

2000
SIGN-A-RAMA hap EmbroidMe, njė francizė pėr prodhimin e tekstileve dhe veshjeve tė personalizuara me qėndisje dhe dyqanin e saj tė parė nė West Palm Beach.
Hapet dyqani i 500-tė.
SIGN-A-RAMA renditet kompania e parė francizing e shenjave nė botė nga “Entrepreneur Magazine”.

2001
SIGN-A-RAMA nis programin Global Accounts.
SIGN-A-RAMA jep licencėn master pėr Turqinė, Holandėn, Meksikėn dhe Guatemalėn.
SIGN-A-RAMA renditet pėr tė dytin vit radhazi si kompania e parė francizing e shenjave nė botė nga “Entrepreneur Magazine”.

2002
SIGN-A-RAMA organizon ekspozitėn e tretė botėrore nė Orlando.
SIGN-A-RAMA jep licencėn master pėr Italinė.
SIGN-A-RAMA renditet pėr tė tretin vit radhazi si kompania e parė francizing e shenjave nė botė nga “Entrepreneur Magazine”.
Hapet dyqani i 600-tė.

2003
SIGN-A-RAMA renditet pėr tė katėrtin vit radhazi si kompania e parė francizing e shenjave nė botė nga “Entrepreneur Magazine”.
SIGN-A-RAMA jep licencėn master pėr Irlandėn.
SIGN-A-RAMA jep licencėn master pėr Spanjėn.
Billboard Connection ėshtė franciza e tretė e krijuar nga kompania sė bashku me SIGN-A-RAMA-n dhe EmbroidMe.

2004
SIGN-A-RAMA renditet pėr tė pestin vit radhazi si kompania e parė francizing e shenjave nė botė nga “Entrepreneur Magazine”.
SIGN-A-RAMA jep tė drejtat e licencės master pėr rajonin e Azisė Juglindore, duke pėrfshirė Tailandėn, Laosin, Kamboxhian, Vietnamin, dhe Burman. Jep gjithashtu tė drejtėn pėr hapjen e dyqaneve nė Gjermani, Austri, Zvicėr, Norvegji, Danimarkė, Suedi, Finlandė, Arabi Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Kuvajt, Oman, Jemen, Irak dhe Nigeri.

2005
SIGN-A-RAMA renditet pėr tė gjashtin vit radhazi si kompania e parė francizing e shenjave nė botė nga “Entrepreneur Magazine”.
Krijohet njėsia World Franchisors nė ndihmė tė gjithė francizave SIGN-A-RAMA nė botė.
SIGN-A-RAMA organizon “World Expo” nė Las Vegas dhe dhurojnė rreth $25,000 pėr qėllime bamirėsie.
SIGN-A-RAMA jep licencėn master pėr Rumaninė, duke shėnuar kėshtu hapjen e dyqanit tė parė SIGN-A-RAMA nė Europėn Lindore.
Kompania merr emrin UNITED FRANCHISE GROUP, ku pėrfshihen SIGN-A-RAMA, EmbroidMe, Billboard Connection, dhe World Franchisors.
SIGN-A-RAMA dhe EmbroidMe dhurojnė rreth $100,000 pėr ēėshtje bamirėsie.

2006
SIGN-A-RAMA renditet pėr tė shtatin vit radhazi si kompania e parė francizing e shenjave nė botė nga “Entrepreneur Magazine”.
SIGN-A-RAMA hap dyqanin e 800-tė.
SIGN-A-RAMA feston 20-vjetorin.

2007
SIGN-A-RAMA jep licencėn master pėr kompaninė shqiptare Albanian Partners Absorber Sh.a. (APA), duke pėrfshirė nė kėtė licencė tė drejtat pėr shtrirjen nė Kosovė dhe Maqedoni.
APA, e krijuar nė vitin 2005 nė Tiranė, operon nė fushėn e shėrbimeve tė marketingut,
distribucionit dhe konsulencės.
APA ofron zgjidhje krijuese e specifike pėr ēdo biznes, institucion/organizatė, duke u bazuar nė profilin e tyre nė treg si dhe nė nevojat dhe natyrėn e klientėve tė tyre.
Marrja e licencės master nga SIGN-A-RAMA plotėson serinė e shėrbimeve tė ofruara nga APA, duke u krijuar klientėve qė kontraktojnė APA-n mundėsinė pėr tė realizuar nė njė vend tė gjithė ciklin e shėrbimeve marketing.
Pėr njė informacion tė detajuar mbi tėrėsinė e shėrbimeve qė ofron APA, ju lutemi, klikoni kėtu.

Nė shtator 2007 hapet dyqani i parė SIGN-A-RAMA nė Shqipėri.