Home » Rreth Nesh » Profili i Korporatës
 
 
 
 

SIGN-A-RAMA, Inc., një kompani private, është kompania më e madhe francising e shenjave me rreth 850 dyqane në 50 vende të botës.

Të gjitha dyqanet Sign-A-Rama ofrojnë tërë shërbimet e mundshme të shenjave që përfshijnë:

  • Banera, shenja magnetike, shkrime dhe veshje makinash e xhamash, shenja monumentale
  • Grafika në dritare, shenja me gërryerje, korniza në formë A-je
  • Shenja me ndriçim elektrik, shenja të pasurive të patundshme, shenja për panaire
  • Shenja me neon, germa tredimensionale, shenja në dru
  • Aplikacione në produkte promocionale
  • Konstruksione ekspozimi, shërbim të plotë sinjalistike për zyra dhe qendra biznesi
  • Veshje apo artikuj të tjerë tekstili me qëndisje

Zyrat qendrore të SIGN-A-RAMA-s janë të vendosura në West Palm Beach, Florida, SHBA.

Dyqani i SIGN-A-RAMA-s në Shqipëri është i vendosur në adresën: Rr. “Perlat Rexhepi”, pranë Fakultetit të Drejtësisë, Tiranë.

SIGN-A-RAMA në Shqipëri ka marrë të drejtën e master francising sipas së cilës deri në vitin 2010 SIGN-A-RAMA në Shqipëri do të hapë dyqane si në qytetet e tjera të vendit, ashtu dhe në Kosovë e Maqedoni.

Raymond W. Titus
CEO of United Franchise Group

Misioni ynė nė SIGN-A-RAMA ėshtė qė tė jemi vazhdimisht njė forcė pozitive nė industrinė e shenjave dhe tė frymėzojmė e drejtojmė tė tjerėt tė kenė sukses si franciza tė pavarura. Ne synojmė tė mbajmė marrėdhėnie tė afėrta me pronarėt dhe punonjėsit e francizave tona dhe vazhdojmė tė rritemi pėrmes vlerėsimit dhe adaptimit tė teknologjive tė reja nė industrinė tonė. Ne angazhohemi tė jemi njė kompani e ndershme francizing, qė kujdeset pėr komunitetin e punonjėsve dhe ata qė janė rreth nesh, dhe pretendojmė tė realizojmė gjithēka nė nivelin mė tė lartė. Ne synojmė tė jemi kompania mė e mirė nė botė e francizave.